Na kruh uvnitř grilu se umístí tzv. krycí deska, která chrání grilovaný pokrm před přímým žárem uhlí. Grilovací rošt bude nadzvednutý pomocí rozpěrného držáku. Metodou nepřímého grilování tak mohou být šetrně grilovány, při nízké teplotě, velké kusy masa, celé ryby nebo kuře. Šetrné grilování potravin při nízké teplotě (90° - 160° C). Grilované potraviny zůstanou štavnaté a nespálí se. Princip je stejný jako u nepřímého grilování, ale teploty jsou nižší. Deska na pizzu je nadzvednuta pomocí rozpěrného držáku a MONOLITH gril rozpálen na 300 – 350°C. Pro uzení pokrmů jsou různé varianty: uzení pomocí dřeva, dřevěných třísek nebo tzv. dřevěné mouky. Po rozpálení grilu se regulátor vzduchu uzavře a tím je minimalizován přísun vzduchu. Přidáním různých směsí koření určené pro uzení, tak můžeme změnit aroma pokrmů dle chuti. Na kruh uvnitř grilu, přímo nad rozžhavené uhlí, se položí grilovací rošt. Grilovaný pokrm se musí pravidelně otáčet, aby byl správně upraven z obou stran.

Praktické tipy

Rozdělávání ohně

Naplňte topeniště kvalitním a hrubším dřevěným uhlím. Doporučujeme vám dřevěné uhlí FLAMY.
Dřevěné uhlí rozpalte shora. Prosíme, nepoužívejte žádné chemické nebo tekuté podpalovače. Doporučujeme použít podpalovač Smoky Fun. Zavřete víko a otevřete všechny otvory pro regulaci vzduchu. Díky komínovému efektu, který vznikne, bude gril brzy rozpálen.
Teplotu můžete regulovat pomocí otvorů přívodu vzduchu. Pro samotné grilování použijte odpovídající příslušenství podle zvolené metody grilování.

Rozdělávání ohněRozdělávání ohněRozdělávání ohně

Uzení s přidáním dřevěných chipsů, třísek nebo peletek

Keramický gril MONOLITH má jedinečný systém pro doplnění dřevěných chipsů, dřevěných třísek nebo dřevěných peletek, které provoní uzené maso. Otvorem na přední straně korpusu grilu pomocí posouvátka vsunete dřevěné chipsy do rozžhaveného uhlí – víko grilu přitom nemusíte vůbec otevírat!

Uzení s přidáním dřevěných chipsů, třísek nebo peletekUzení s přidáním dřevěných chipsů, třísek nebo peletekUzení s přidáním dřevěných chipsů, třísek nebo peletekUzení s přidáním dřevěných chipsů, třísek nebo peletek