Na kruh uvnitř grilu se umístí tzv. krycí deska, která chrání grilovaný pokrm před přímým žárem uhlí. Grilovací rošt bude nadzvednutý pomocí rozpěrného držáku. Metodou nepřímého grilování tak mohou být šetrně grilovány, při nízké teplotě, velké kusy masa, celé ryby nebo kuře. Šetrné grilování potravin při nízké teplotě (90° - 160° C). Grilované potraviny zůstanou štavnaté a nespálí se. Princip je stejný jako u nepřímého grilování, ale teploty jsou nižší. Deska na pizzu je nadzvednuta pomocí rozpěrného držáku a MONOLITH gril rozpálen na 300 – 350°C. Pro uzení pokrmů jsou různé varianty: uzení pomocí dřeva, dřevěných třísek nebo tzv. dřevěné mouky. Po rozpálení grilu se regulátor vzduchu uzavře a tím je minimalizován přísun vzduchu. Přidáním různých směsí koření určené pro uzení, tak můžeme změnit aroma pokrmů dle chuti. Na kruh uvnitř grilu, přímo nad rozžhavené uhlí, se položí grilovací rošt. Grilovaný pokrm se musí pravidelně otáčet, aby byl správně upraven z obou stran.

Dvojnásobný mistr ČR v grilování Jiří Dolenský

Češi už si přestali spojovat grilování pouze s klobásami a barbecue považovat jen za jednu z dochucovacích omáček. Sofistikovaná příprava…

více více

Monolith Gril

 • Gril Monolith - úvod

  Gril MONOLITH znamená svobodu. Keramický gril, který nabízí mnoho možností: grilování, uzení, pečení, vaření, barbecue, pražení. Vychutnejte si to, že máte volbu, to že můžete ohromit své hosty a rozmazlovat Vaše chuťové buňky. Vaše zahrada se stane zemí neomezených možností.

  Více
 • Metody grilování

  Grilování, barbecue, uzení, pečení... Jakkoliv si budete chtít připravit Váš pokrm, gril MONOLITH Vám vždy umožní perfektní výsledek. Ať už potřebujete vysoké teploty pro perfektní grilování steaků nebo nejnižší teploty pro pečení velkého kusu masa po dlouhé hodiny.

  Více
 • Modely grilů MONOLITH

  MONOLITH nabízí tři různě velké modely grilů ve dvou barvách – červené a černé. Model Classic má průměr roštu 46 cm a je středním modelem naší řady. Menším modelem je Junior, který má průměr roštu 33 cm. Největším modelem je gril Le Chef, ten má průměr roštu 57 cm. Všechny tři modely vám umožní grilování na profesionální úrovni.

  Více
 • MONOLITH Buggy

  Gril MONOLITH (Classic, Le Chef) můžete umístit do pojízdného stolku Buggy, který je vyroben z nerezové, broušené oceli. Gril je v něm upevněn pomocí speciálního odpruženého držadla. Velká kola umožňují pohodlný a bezpečný transport grilu i v drsnějším terénu.

  Více
 • MONOLITH kompletní venkovní kuchyně

  S modelem MONOLITH Classic si můžete zkompletovat praktickou venkovní kuchyni. Gril MONOLITH je usazen ve stolku z galvanizované oceli a teakového dřeva, ke kterému můžete dále připojit stolek s umyvadlem s přípojkou na vodu a vysoce kvalitní výsuvnou ledničkou s vlastním kompresorem.

  Více
 • Praktické tipy

  Unikátní systém pro přidání dřevěných chipsů dodá grilovanému pokrmu typické BBQ - kouřové aroma, a to bez nadzvednutí víka. Dřevěné chipsy se umístí na posuvnou lištu a pomocí posunovače se vhodí přímo do ohniště otvorem, který slouží k tomuto účelu a je umístěn na přední straně grilu.

  Více